Aktualne ceny dostępne na Booksy

Onkopermanentny

Dla wszystkich osób zmagajacych się z chorobą nowotworową wykonuje zabiegi onkopermanentnego z 50% rabatem

Makijaż onkopermanentny - sposób na przywrócenie pewności siebie

W ostatnim czasie dużo mówi sie o profilaktyce, badaniach, zdrowym odżywianiu, ruchu. Jednak bardzo mało o wyglądzie zewnętrznym osób chorych na raka i jak ogromny ma to wpływ na ich psychikę. Dochodzenie do zdrowia po tej ciężkiej chorobie to nie tylko aspekty fizyczne ale i psychiczne. Powrót do atrakcyjności to szczególnie ważna rzecz w powrocie do zdrowia. Pacjentki często nie wiedzą jakie są możliwości, gdzie się udać i kto może im pomóc w przywróceniu dawnego wyglądu. A kobiety pragną pozostać atrakcyjne.

 

- Wtedy z pomocą przychodzi onkopermanentny, czyli makijaż permanentny oraz mikropigmentacją medyczną dedykowaną osobom onkologicznym. Dzięki wciąż poszerzającej się wiedzy specjalistycznej do kosmetologii onkolologicznej dołącza onkopermanentny, z ktorego korzysta coraz większe grono pacjentek - przekonuje Kamila Kulasińska z Warszawy - certyfikowana linergistka z wieloletnim doświadczeniem, specjalizująca sie w zabiegach onkopermanentnych.

 

Osoby onkologiczne często doświadczają wielu wyzwań związanych z chorobą, leczeniem i jego skutkami ubocznymi. W związku z tym, utrzymanie pewności siebie może być szczególnie trudne, ale jest niezwykle ważne dla ogólnego samopoczucia i jakości życia tych pacjentów.

 

Brak brwi i rzęs to jedna z trudnych konsekwencji leczenia onkologicznego, takiego jak chemioterapia lub radioterapia. To może być emocjonalnie trudne, ponieważ brwi i rzęsy odgrywają ważną rolę w naszym wyglądzie i wpływają na pewność siebie.

 

Onkopermanentny , zwany także makijażem trwałym, jest popularną i bezpieczną procedurą kosmetyczną, która polega na wprowadzeniu pigmentu pod skórę w celu uzyskania trwałego efektu makijażu. Nie należy jednak mylić makijażu onkopermanentnego z tatuażem. Są to dwa odrębne zabiegi i różnią się wykonaniem. Onkopermanentny utrzymuje się ok 2-3 lata, należy go jednak raz w roku odświeżać aby zachować jego naturalny wygląd.

 

Oto kilka ważnych kwestii, które warto wziąć pod uwagę, jeśli chodzi o zabieg u osób onkologicznych:

  • Konsultacja z lekarzem: Zawsze trzeba skonsultować się z lekarzem onkologiem przed podjęciem decyzji o makijażu onkopermanentnym. Lekarz może doradzić, czy osoba jest odpowiednia do takiej procedury, zwłaszcza w kontekście jej stanu zdrowia i leczenia oraz przyjmowanych leków. Do zabiegu niezbędna jest pisemna zgoda lekarza prowadzącego. Standardowy czas, który należy odczekać po zakończonej terapii to ok. 6 miesięcy. Osoba, po zakończonym leczeniu musi mieć czas aby dojść do siebie, aby się zregenerować i nabrać sił. Jednak każdy przypadek jest inny i należy umówić sie na konsultację ze specjalistą w celu omówienia zabiegu.

  • Skóra i stan zdrowia: Osoby poddawane leczeniu onkologicznemu, takie jak chemioterapia lub radioterapia, mogą mieć delikatną , wrażliwą,podrażniona skórę. Często dochodzi do tego świąd i stany zapalne. Procedura makijażu onkopermanentnego może dodatkowo podrażnić skórę, więc warto zadbać o odpowiednie przygotowanie i opiekę po zabiegu. Przede wszystkim należy zaczekać aż skóra się zregeneruje, wyciszy i będzie w lepszej kondycji. Dobrze jest o nią zadbać nie tylko w zaciszu domowym stosując kosmetyki łagodzące ale również oddać się w ręce doświadczonego kosmetologa, który holistycznie zaoopiekuje się przywróceniem rownowagi skórze.

  • Psychologiczne aspekty: Wiele osób onkologicznych zmaga się z utratą włosów, brakami w brwiach lub innymi zmianami w wyglądzie związanymi z chorobą i leczeniem. Makijaż onkopermanentny może pomóc wzmocnić pewność siebie i poprawić samopoczucie, przywracając naturalny wygląd. Oprócz odtworzenia łuku brwiowego, można wykonać kreskę zagęszczającą linię rzęs oraz odtworzyć brodawkę sutkową po zabiegu mastektomii i rekonstrukcji piersi.

  • Wybór specjalisty: Wybór doświadczonego specjalisty w dziedzinie makijażu onkopermanentnego jest kluczowy. Osoba wykonująca procedurę powinna być dobrze przeszkolona i posiadać odpowiednie doświadczenie, a także stosować środki higieny i bezpieczeństwa. Przed zabiegiem linergistka przeprowadzi szczegółowy wywiad i wykluczy pozostałe przeciwskazania oraz wyjaśni całą procedurę zabiegu.

Pamiętaj, że budowanie pewności siebie to proces, który wymaga czasu i wysiłku. Ważne jest, aby akceptować swoje uczucia i skorzystać z dostępnego wsparcia, aby osiągnąć lepsze samopoczucie w trakcie walki z chorobą.

 

Każda osoba jest inna, i to, co działa dla jednej osoby, może nie działać dla innej. Kluczowe jest to, żeby wybierać te rozwiązania, które sprawiają, że czujesz się komfortowo i pewnie. Niezależnie od braku brwi i rzęs, nadal jesteś piękna i silna.

"Makijaż podkreśla urodę kobiety, ale to uśmiech czyni ją piękną"

 

Kulasińska Onkopermanentny ul. Płosa 2/60 Warszawa - Targówek te. 720851820

IG @kulasinska_permanentmakeup

FB @KulasinskaBeautyTeam